اخبار | تارخ ارسال : 16-09-1399, 23:38 | 689 بار بازدید شده

طی نشستی که با حضور شهردار زاهدان، قائم مقام شهردار، معاونین ایشان و اعضای هیئت مدیره جامعه معلولین استان برگزار شد. در ابتدای این نشست رئیس هیئت مدیره جامعه معلولین استان ضمن تقدیر و تشکر از شهردار محترم شهر زاهدان بابت برگزاری جلسه گزارشی از وضعیت تردد و ایاب و ذهاب معلولین با توجه به شرایط موجود مبلمان شهری، عدم مناسب سازی برخی از اماکن، ساختمانهای اداری شهرداریهای تابعه، پارکها و ... عدم مناسب سازی وسایل نقلیه عمومی (اتوبوس و تاکسی) در بحث حمل و نقل و تردد معلولین عزیز در سطح کلان شهر زاهدان و مشکلاتی که پیش روی معلولین در حوزه شهرداری قرار دارد را عنوان نمودند و توجه بیش از پیش شهرداری را نسبت به دسترسی آسان و حق برابری استفاده معلولین عزیز از خدمات شهری را خواستار شدند.

در ادامه شهردار زاهدان ضمن تبریک و گرامیداشت روز جهانی معلولین گفتند بایستی با تلاش وافر و تغییر دیدگاه ها، شرایط به صورتی ملموس به سمت کاهش مسائل و مشکلات معلولین سوق داده شود. وی مطالبه گری در هر عرصه و زمینه ای بسیار سازنده خواند و گفتند جامعه معلولین باید با افزایش مطالبه گری و انتقادهای سازنده از دستگاههای مختلف مسیر داشتن زندگی بهتر را برای خود هموار سازند.

شهردار زاهدان گفت شهرداری زاهدان با در نظر گرفتن پارامترهای لازم در امر پیاده رو سازی از جمله ایجاد فضای سبز، مبلمان شهری و توجه ویژه به مسیر ویژه معلولین و با رعایت اصول طراحی شهری که جز لاینفک موفقیت در این امر می باشد سعی در کاهش کاستی های موجود و دستیابی به یک منظر شهری مناسب و پایدار دارد و به همین منظور با اجرای پروژه های متعددی در راستای بازسازی، بهسازی و ایجاد پیاده روها اقدام نموده است.

شایان ذکر است در پایان این نشست رئیس هیئت مدیره جامعه معلولین استان از خدمات شهرداری با اهدای تندیسی از شهردار محترم زاهدان تقدیر نمودند و شهردار نیز آقای دکتر محمد نخعی را بعنوان مشاور خود در امور معلولین منصوب نمودند.


برچسب ها برچسب ها: