اخبار | تارخ ارسال : 17-09-1399, 23:57 | 715 بار بازدید شده

بمناسبت گرامیداشت هفته جهانی معلولین نشست صمیمانه جناب آقای مهندس موهبتی استاندار استان سیستان و بلوچستان با اعضای هیئت مدیره جامعه معلولین استان، مدیر کل امور اجتماعی استانداری جناب آقای دکتر میهنی و معاونت توانبخشی بهزیستی استان جناب آقای مهندس هاشمزهی در روز یکشنبه 1399/09/16 در محل دفتر استاندار برگزار گردید.

 

در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر میهنی گزارشی از آمار معلولین، نوع معلولیت و همچنین شهرستانهایی که دارای بیشترین آمار معلولیت می باشند را ارائه نمودند.

در ادامه جناب آقای دکتر محمد نخعی رئیس هیئت مدیره جامعه معلولین استان گزارش جامعی از عملکرد و فعالیتهای جامعه معلولین از ابتدای تشکیل جامعه معلولین بصورت رسمی از سال 1387 تا کنون که در راستای تشکیل و راه اندازی دفاتر در شهرستانهای تابعه، واحدهای مددکاری در سطح استان، فعالیت 12 ساله تیم ویزیت در منزل معلولین ضایعه نخاعی، ساخت 204 واحد مسکونی برای معلولین و زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی، اجرای طرح بازماندگان از تحصیل در دو سال تحصیلی 96 تا 98 به تعداد 1524 کودک بازمانده از تحصیل، راه اندازی دو مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست، اجرای طرح درمان و نگهداری کودکان معتاد زیر 18 سال و همچنین راه اندازی مرکز شبانه روزی سالمندان ویژه بانوان مجهول الهویه در زاهدان را ارائه نمودند. ایشان در پایان ضمن تقدیر از استاندار محترم استان اجرایی شدن قانون جامع حمایت از معلولین و انتصاب یک فرد معلول خبره بعنوان مشاور استاندار در امور مناسب سازی را جهت رفع مشکلات معلولین استان خواستار شدند.

بعد از صحبتهای رئیس هیئت مدیره جامعه معلولین معاونت توانبخشی بهزیستی استان گزارشی از شرایط و مراکز شبانه روزی معلولین در وضعیت کرونا را ارائه نمودند.

در پایان جلسه جناب آقای استاندار اشاره به فرهنگ متعالی و توانمند بودن بشر را سوای بحث و نقص جسمانی دانستند ایشان با توجه به توانمندی بالای افراد دارای معلولیت باور و درک جایگاه معلولین ابتدا از طرف معلولین و بعد از طرف جامعه می باشد ایشان افراد دارای معلولیت را افراد خارق العاده برشمردند و این فرهنگ باور معلولیت در جامعه را باید تعالی بخشید.درک و فرهنگ لازم برای آحاد جامعه برای بحث معلولین لازم و ضروری می باشد.

در ادامه ایشان با توجه به رشد بودجه در سازمانهای حمایتی از قبیل کمیته امداد و سازمان بهزیستی توجه بیش از پیش دولتمردان به این قشر جامعه  را خواستار شدند.

ایشان تاکید بر نشست های متعدد بین تشکلهای معلولین و مسئولین اجرایی دستگاههای دولتی را داشتند و اعتقاد داشتند خروجی این جلسات و نشست ها طوفان فکری در راستای شناسایی مشکلات و رفع مشکلات جامعه ایجاد می نماید.

جلسه با اهدای تندیس جامعه معلولین به جناب آقای استاندار به پایان رسید.

 


برچسب ها برچسب ها: