اخبار | تارخ ارسال : 13-09-1397, 00:19 | 1073 بار بازدید شده

جشن 12 آذر ماه روز جهانی معلولین به میزبانی جامعه معلولین استان سیستان و بلوچستان و اداره کل بهزیستی استان سیستان و بلوچستان(معاونت توانبخشی) با حضور مسئولین و معلولین زاهدانی و خانواده های آنان در سینما هلال زاهدان برگزار گردید.

در این مراسم ابتدا جناب آقای سراوانی مدیر کل بهزیستی استان ضمن عرض خیر مقدم از اقداماتی که بهزیستی استان در راستای توانمندسازی و افزایش تعداد مستمری بگیران توانبخشی از 12 هزار معلول به 28 هزار معلول تحت پوشش را یادآور گردید.

در ادامه آقای محمد نخعی رئیس هیئت مدیره جامعه معلولین استان نیز عرض خیر مقدم به تمامی معلولین عزیز، خانواده های ارجمندشان و مسئولین مدعو داشتند ایشان ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولین ابتدا اقدامات و فعالیتهای گسترده جامعه معلولین استان را عنوان نمودند و در ادامه انتقادی از عدم پیش بینی بودجه در سال 1398 توسط دولت و سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای تحقق قانون جامع حمایت از معلولین را ذکر نمودند و از مسئولین و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی درخواست رسیدگی به این امر مهم را داشتند.

سخنران مدعو برنامه جناب آقای اسلامی مدیر عامل بنیاد امید ایرانیان استان و مشاور استاندار در سازمانهای مردم نهاد بودند که زحمات مجموعه سازمان بهزیستی و جامعه معلولین را برای اقشار نیازمند جامعه قابل ستایش دانسته و این نوع خدمت را خدمتی سخت و ارزشمند توصیف نمودند.

در ادامه این مراسم گرامیداشت گروههای سرود کانون ناشنوایان زاهدان و مدارس استثنایی بهاران و باغچه بان سرودهایی در وصف پیامبر اکرم(ص)، معلولین و ... ارائه نمودند. شادی بخش این مراسم خوانندگی هنرمند محبوب استانی جناب آقای اسحاق شهریاری بودند.

در پایان این مراسم از 8 نفر از معلولین موفق در رشته های ورزشی که در سال گذشته در مرحله کشوری موفق به کسب مقام از اول تا سوم شده اند و یک نفر هم بعنوان مخترع برتر کشوری تجلیل گردید.


برچسب ها برچسب ها: