اخبار | تارخ ارسال : 9-11-1397, 20:46 | 725 بار بازدید شده

در سفر یک روزه کاری که معاون محترم وزیر و ریاست سازمان بهزیستی کشور بهمراه دکتر سید منتظر شبر مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور به استان سیستان و بلوچستان داشته اند در اولین جلسه بنا به اهمیت و نقش موسسات و مراکز غیر دولتی با این عزیزان نشست صمیمی داشته اند .در این نشست سه ساعته نماینده و مدیر 22 موسسه نظرات، مشکلات و موانعی که عمدتا در بحث قوانین مالیات و بیمه تامین اجتماعی سد راه مراکز و موسسات میباشد را مطرح نمودند.

 

آقای مهندس محمد نخعی رئیس هیئت مدیره جامعه معلولین استان نیز گزارشی از فعالیتها و اقدامات صورت گرفته در راستای جامعه هدف سازمان را تشریح نمودند و نگاه ویژه ریاست جوان سازمان بهزیستی کشور را برای استان مظلوم سیستان و بلوچستان خواستار شدند. ایشان بعنوان نماینده معلولین استان مردمان این مرز و بوم را مردمانی از جنس استقامت، ایثار و وفادار به نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته اند ولی قهر طبیعت و خشکسالیهای سالهای اخیر بخصوص در شمال استان رنج، درد و فقر را برای این مردمان پرتلاش متاسفانه بوجود آورده است. در پایان ایشان اجرایی شدن قانون جامع حمایت از حقوق معلولین و همچنین بحث کودکان معتاد زیر 18 سال را از معاون وزیر خواستار شدند.

 

دکتر وحید قبادی دانا نیز ابتدا وضعیت و شاخصهای مراکز غیردولتی، وضعیت معلولین، مستمری بگیران و دانشجویان تحت پوشش سازمان را بررسی نمودند و با صحه صدر و متانت پاسخگوی تمامی دغدغه های مطرح شده از طرف مدیران و صاحبان امتیاز مراکز شدند  ایشان عنوان نمودند که پیگیر قانون جامع حمایت از حقوق معلولین در کمیسیونهای مختلف مجلس از جمله کمیسیون اجتماعی، تلفیق و بهداشتی برای اجرایی شدن آن هستند و جلساتی نیز با ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور برگزار نموده اند که موضوعات مربوط به بحث اعتیاد را به جدّ برطرف نمایند. در پایان اشاره نمودند پرچم سازمان بهزیستی به رنگ سفید است جدای هر بحث قومی، قبیله ای، رنگ و اعتقادات ما موظفیم در بهزیستی به همه افراد جامعه هدف خدمت رسانی نماییم.

 


برچسب ها برچسب ها: